Lipiec w ogrodzie i na parapecie

CallyL / Pixabay

Lipiec to miesiąc letni, a dokładnie sama pełnia lata. Co za tym idzie temperatury na zewnątrz mogą być naprawdę wysokie, nawet ponad 30 stopni Celsjusz w cieniu. Jest to także miesiąc gdzie w szczególny sposób musimy zadbać o nasze rośliny, zarówno te w ogrodzie jak i w domu czy na tarasach.

Lipiec w ogrodzie

W lipcu w ogrodzie wykonujemy głównie prace pielęgnacyjne. Jednak są one bardzo istotne i ważne dla roślin. Jakie to prace? Do najważniejszych z nich należy podlewanie, pielenie grządek i rabat ( wyrywanie chwastów) , nawożenie oraz usuwanie kwiatów, których okres kwitnienia już się zakończył. Bez wody ani rusz! Tyczy się to nie tylko ludzi, ale także roślin. Dlatego tak ważne jest ich regularne podlewanie podczas wysokich temperatur. Czynność tą wykonujemy rano lub wieczorem, kiedy promienie słoneczne nie są mocno odczuwalne. Kwiaty lub warzywa, które rosną w donicach można podlewać dwa razy dziennie. Jeśli w skrzynkach czy donicach mamy ziemię z hydrożelem, który pochłania wodę, a następnie stopniowo ją oddaje to wystarczy podlać tylko raz dziennie. Kiedy już usuniemy chwasty, ziemię możemy wysypać np. korą. Zmniejszy to utratę wilgoci oraz zapobiegnie szybkiemu pojawieniu się ponownie chwastów. W lipcu, pomimo iż jest to środek lata możemy także przycinać żywopłoty i krzewy ozdobne jednak należy to robić przy pochmurnej pogodzie, aby nie doszło do poparzenie świeżo odkrytych listów przez promienie słoneczne. W lipcu dojrzewa wiele warzyw, które należy zebrać. Należą do nich m.in: marchew, cukinia, bób, kabaczki, ogórki, fasola czy kapusty wczesne i średnio wczesne. W tym miesiącu możemy także rozmnażać wiele roślin, których okres kwitnienia już się zakończył np. różnego rodzaju byliny

Lipiec na parapecie

W lipcu kwitnie wiele kwiatów nie tylko w ogrodzie, ale również w doniczkach nie tylko tych umieszczonych w domu na parapetach, ale również na tarasie czy balkonie. Takie kwiaty potrzebują szczególnie regularnego nawadniania. Lipiec w ogrodzie i na parapecie potrafi nas oczarować swoim pięknem.