Każdy z nas spędza w łóżku blisko ⅓ naszego życia. Sprawia to, że sypialnia staje się miejscem kluczowym w naszym codziennym funkcjonowaniu, a jej odpowiednia aranżacja, w tym również umieszczenie łóżka, ma duży wpływ na sukcesy, które odnosimy i nastrój, którym dzielimy się z napotkanymi osobami. Dobrze umieszczone w sypialni łóżko powinno pozwolić na swobodny do niego dostęp oraz pełnię relaksu i komfortowy sen, który pozwoli nam się zregenerować przed trudami kolejnego dnia.
Istnieje wiele sposobów i przekonań, które towarzyszą odpowiedniemu ulokowaniu łóżka. O tym, jak odpowiednio ustawić łóżko w każdej sypialni, możemy przeczytać w przygotowanym poradniku na stronie internetowej https://www.meble.pl/poradnik. To miejsce, gdzie powinna zajrzeć każda osoba, która planuje aranżację sypialni lub odnosi wrażenie, że jej sen nie jest w pełni wystarczający i komfortowy lub budzi się na co dzień zmęczona, mimo spędzenia znacznej liczby godzin w łóżku. Kto wie, może przyczyną takiego stanu rzeczy jest niewłaściwie ulokowane łóżko.
Gdzie powinno znajdować się łóżko w sypialni?
Przede wszystkim łóżko, w miarę możliwości, warto ulokować tak, by zapewnić do niego łatwy dostęp z trzech stron. Pozwoli to na komfortowe użytkowanie mebla oraz zabezpieczy spokojny sen drugiej osoby, w przypadku korzystania z łóżka przez parę. Jeżeli łóżko ustawimy zbyt blisko ściany to może okazać się, że jedna osoba, wychodząc, będzie musiała przemieszczać się przez miejsce drugiej osoby, co wywołuje dyskomfort lub może obudzić partnera lub partnerkę. Pozostawienie odpowiedniej przestrzeni z trzech boków łóżka, ograniczy ryzyko obudzenia bliskiej nam osoby.
Kolejnym ważnym aspektem jest umieszczenie łóżka w sypialni jest jego oddalenie od źródła ciepła. Gdy łóżko ustawimy zbyt blisko kaloryfera to będzie to wpływało na dyskomfort snu. Dodatkowym minusem bezpośredniej bliskości źródła ciepła jest wysuszenie skóry, które nie tylko negatywnie wpływa na jakość snu, ale również na funkcjonowanie człowieka po przebudzeniu. Na jakość snu wpływa również poczucie bezpieczeństwa, a podświadomie wpływa na to pełna ściana za naszą głową, dlatego zagłówek nie powinien być ustawiony w pobliżu okna lub otwartej wnęki w ścianie. Stosując się do tych kilku prostych kroków, o których więcej w poradniku, zdecydowanie poprawimy jakość naszego snu.